Mutfak İçin Zebra Perde Kullanışlı Mı?
Eperde ile güvenli alışverişe hoşgeldiniz. Nasıl mı?  Sıfır Riskli Alışveriş Modeli Nedir?

ZEBRA PERDE MUTFAĞA UYGUN MU?

En dikkat çekici özelliği aşağı yukarı hareket ettirilebilmesi ve yarım çekili pozisyonda iken bile kapalı konumda tutabilmek olan zebra perdeler, en trend perde modelleri arasında yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Bu yazımda sizlere, zebra perde mutfak için kullanışlı mı? Sorusunu yanıtlamaya çalışacağım, ah o mutfaklarda pişirilen yağlı yemekler, perdelerimizin kabusu değil mi, daha önceleri, tül perdeler kullanılırdı mutfaklar da, aspiratörün çekemediği tüm yağı üzerinde toplardı, hadi diyelim tül perdeyi makine de yıkar temizlerdik, peki zebra perde bildiğiniz üzere makine de yıkanamıyor, bu durum da zebra perde tercih ettiyseniz yapmanız gereken, yağlı bir yemek kızartırken, en doğru şey zebra perde`yi komple yukarı kadar toplamanız olacaktır, aksi durumda çok kısa sürede kumaşı sararmaya başlar.

Bir diğer önemli konuysa, mutfağa zebra perde almayı düşünüyorsanız bu durum da, Bambu zebra perde tabiri ile satılan ürünü tercih etmeniz ve kırçıllı koyu tonlarda seçmeniz olacaktır, bambu zebra perdeler yağı diğer ürünlere göre daha az emer ve renklerindeki kırçıllı dokusu sararmayı göstermediği için uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Zebra perdeyi, sipariş ederken bir önemli konu da, mutfak için özellikle bu durum çok önemli, tek parça kocaman şekilde yaptırmayın, açılır camı bir kanat yaptırın, sabit kanat ve varsa balkon kapısını ayrı ayrı yaptırın ki, mutfağı havalandırmak istediğiniz de tüm perdeyi değil de sadece 1 kanatı çekip camınızı yada balkon kapısını açabilin.

Bir de lütfen salonlara yaptırdığınız etek modellerini mutfağınıza da yaptırmayın, bu durum salonun ağırlığını azalttığı gibi mutfaklara da hiç yakışmıyor, kendinize iyi bakın olur mu.

 

 
18.6.2019 00:36:15