Kullanıcı Sözleşmesi

(İlan Tarihi: 07.01.2020)

Madde 1 – Giriş

İşbu kullanıcı sözleşmesi (“sözleşme”) ve www.eperde.com sitesinde (¨site¨) yer alan diğer kurallar, Eperde tarafından sunulan hizmetlerin şart ve koşullarını düzenlemektedir. Sitede yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır.

İşbu sözleşme, sizinle, Cumhuriyet mahallesi yağmur sokak no:14/1 adresinde yerleşik Eperde Bilgi Teknolojileri San. Ve Tic. Ltd. Şti. arasında yapılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu sözleşmenin hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz.

Madde 2 – Süre

Sizin tarafınızdan gerekli kimlik bilgilerinin siteye girilmesi ve yine tarafınızca verilen e-posta adresine gönderilecek e-postanın teyit edilmesi ile üyelik kayıt işlemi tamamlanır. İşbu sözleşme tüm kullanıcılar için geçerlidir. İşbu sözleşme; yeni kullanıcılar için üyelik kayıt işleminin tamamlanması ile, mevcut kullanıcılar için onaylandığı tarihte, yürürlüğe girecektir.

Madde 3 – Kapsam

Eperde, sizlere internet üzerinden ürün ve/veya hizmet tedarikçisi olma ve/veya satın alma imkanı sunan sanal bir e-ticaret hizmeti sağlamaktadır. Eperde, bu sitede listelenen ürün ve/veya hizmetlerin sahibidir, tedarikçilerin sağladığı ürün ve hizmetlerin ödemesini finanse eder ve faturayı alıcıya kendisi keser. Tedarikçi firmalara eperde üzerinden ürünlerini onay sürecinden geçirmek koşulu ile yönetim paneli verilir ve ürün yüklemelerine izin verilir, tedarikçi firma sitede satış fiyatını belirleyemez, sadece eperde`ye fatura edeceği tutarı belirtir, eperde uygun göreceği fiyata ürünü satmakta özgürdür, alıcıdan gelen sipariş tedarikçi firmanın yönetim paneline düşer, tedarikçi ürünü üretir ve faturasını eperde şirket hesabına keser.

Madde 4 – Hizmetler

Eperde tarafından verilen hizmetler kısaca;

1.Sıfır Riskli Perde Alışveriş Sistemi
a. Eperde sıfır risk sistemi kapsamında alıcıya ürünü test etme imkanı tanır, bu test etme süresi 3 gün +24 saattir, bu süre zarfında alıcı ürünü detaylı şekilde inceler ve ürünlerinde tanıtılandan farklı bir durum yoksa ürünlerini onaylar.

  1. Sıfır Risk Sistemi kapsamında Eperde tarafından kontrol altında tutulan ve yönetilen sistem, işbu sözleşme ve ekinde yer alan Sıfır Riskli Perde Alışveriş Sistemi kurallarına uygun işletilmektedir.
  2. Sıfır Riskli Perde Alışveriş Sistemi’nin işleyişi aşağıdaki gibidir:
    i. Alıcı, ürün ve/veya hizmet siparişi verdikten sonra, ürün ve/veya hizmet bedeli Eperde tarafından tahsil edilir, ürün ve/veya hizmet tedarikçilerimize bildirilir, tedarikçilerimiz ürünleri hazırlarlar ve eperde toplanma merkezine gönderirler, alıcının 2 veya daha fazla tedarikçiden verdiği sipariş bulunuyorsa siparişlerinin tamamlanması beklenir ve alıcıya kargo edilir, kargo ve üretim süreçleri alıcıya kısa sms ile bilgilendirilir.
  3. Tedarikçimiz, ürün ve/veya hizmeti, alıcı Eperde`ye ödeme yaptıktan sonra 5 (beş) iş günü + 24 saat içinde eperde`nin toplanma adresine gönderir ve gönderi bilgilerinin siteye girişini sağlar. Gönderilen ürün ve/veya hizmeti teslim alan alıcı, ürün/hizmet kararlaştırılan niteliklere ve şartlara uygun ise, ürün ve/veya hizmet bedelinin eperde hesabında kalıcı olarak kalmasına site üzerinden onay verir.

iii. Eperde ürün ve/veya hizmetin alıcıya teslimini/ifasını sağlamaz ise ya da alıcı tarafından gönderilen ürün ve/veya hizmetin belirtilen nitelikleri taşımadığı tespit edilir ise veya alıcı ürün ve/veya hizmeti ) satın almaktan vazgeçer ise, ürün/hizmet bedeli eperde tarafından alıcıya iade edilir, sorunun sebebi eperde`nin tedarikçi firmasından kaynaklanıyorsa eperde ürünü tedarikçi firmaya iade eder, şayet müşteri cayma hakkı kapsamında ürünü iade ederse eperde ürünü tedarikçiye iade etmez sineye çeker.

  1. Alıcı, eperde`nin ürünün kargo bilgilerini veya hizmetin ifa edildiğine ilişkin bilgileri siteye girmesini müteakiben 3 (üç) iş günü + 24 saat içinde onay veya iade bildiriminde bulunmazsa, ürün ve/veya hizmet bedeli için hak sahipliğinde bulunamaz. Bu amaçla, 3 (üç) iş gününün tamamlanmasını takiben, alıcının e-posta hesabına, Eperde tarafından bir hatırlatma mesajı atılacaktır. Alıcının bu e-posta mesajına istinaden, takip eden 24 saat içerisinde ürün ve/veya hizmete ilişkin şikâyetini site üzerinden iletmemesi halinde, ürün ve/veya hizmet bedeli iade süreci kapanmış olur.
  2. Kişiye özel üretimi yapılan ve Eperde tarafından belirlenebilecek kategorilerde gerçekleşen satışlarda Cayma hakkı bulunmamaktadır, ancak kişiye özel üretim olsa dahi, tanıtımından çok farklı bir ürün gönderilmiş ise bu durumda Sıfır Riskli Perde Alışveriş Sistemi ile korunmaya devam edilir.

Madde 5 – Alım Şartları

Alım yaparken “Alıcılar İçin Kurallar”a uymayı kabul etmektesiniz.

Madde 6 – Fikri Mülkiyet

Sitenin tasarımı, imge, html kodu dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla sitede Eperde tarafından oluşturulan tüm içerik Eperde`ye aittir. Kullanıcılar, Eperde`nin fikri mülkiyet haklarına tabi eserlerini kullanamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz.

 

Madde 7 – Fesih

Taraflardan herhangi biri, tek taraflı olarak işbu sözleşme ve eklerini her zaman feshedilebilir. Böyle bir fesih halinde taraflar fesih tarihine kadar doğmuş olan hak ve borçları karşılıklı olarak ifa edeceklerdir.

Eperde , işbu sözleşme ve eklerini ihlal etmeniz durumunda sözleşmeyi ve üyeliğinizi derhal tek taraflı olarak feshedebilecektir. Bu durumda, Eperde`nin uğradığı/uğrayabileceği tüm zarar ve ziyandan sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

 

Madde 8 – Ekler

Kullanıcılar, sitede yayınlanan kurallar ve politikaların işbu sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul ederler. Kullanıcılar aşağıda yer alan kuralları da okuyup anladıklarını kabul ederler.

 

 


Tanıtım

Eperde'nin destek sayfasına hoş geldiniz, bu sayfamız da aklınıza takılan her şeye yer vermeye çalıştık, aradığınız konulara üst kategorilerden ulaşabileceğiniz gibi, arama alanından da hızlıca ulaşabilirsiniz.
Mutlu Yaşayın.